Son seçim sonuçlarına göre CHP bir başarı elde etti. Buraya kadar her şey normal, fakat anormal olan durum, CHP’li yeni başkanların tüm söylemlerini büyük oranda Afgan ve Suriyeli karşıtlığı üzerine inşa etmesidir.

Afgan ve Suriyeliler meselesi, bu toplumun genel bir sorunudur ve bu sorun daha akılcı söylemlerle çözülmelidir. Zaten aklı başında olan herkes, yıllardır göçmenler konusunda adımlar atılmasını bekliyordu. Bu konuda daha hassas ve duyarlı davranılması gerektiğini düşünüyorum. 

Göreve gelen belediye başkanları, eğer toplumun bu hassasiyeti üzerinden siyasete devam ederlerse, sonu kötü durumlar ortaya çıkabilir.

Dahası belediye başkanlarının bu konularda hiçbir yetki ve tasarrufu bulunmuyor. Uşak Belediye Başkanı seçilen Özkan Yalım’ın “Bunları Uşak’a almayacağım, kulağından tutup sürüp atacağım” sözlerini bugün Yeniçağ’da gördüm. Bu söylemler tribünlerde alkışlara yol açabilir, fakat dozajın artması bu işin sonunun sıkıntılı noktalara evirilmesine neden olur.

Özkan Yalım, doğru bulsak da bulmasak da Uşak Belediye Başkanı seçilmiştir. Bu saatten sonra yapması gereken, ‘Hamaset değil, hizmettir’…

SEVGİYLE KALIN…

İşte Uşak Kent Konseyi'nin yeni yönetimi İşte Uşak Kent Konseyi'nin yeni yönetimi

ALİ ARASLI//

Editör: Ali ARASLI