Dükkan ve benzinlik arsası satış ihaleleri hiçbir katılımcı olmadığı için iptal olan Uşak Belediyesi, son yaptığı 20 S plaka satışında benzer sorunu yaşamadı. Belediye yaklaşık 25 milyon TL gelir elde etti.

Son dönemlerde bina ve arsa satış ihalelerine katılım olmayan Uşak Belediyesi, kentteki 20 yeni S plaka ihalesini sorunsuz tamamladı ve yaklaşık olarak 25 milyon TL gelir elde etti. Uşak Belediyesi, kentte yeni 20 S plaka için önceki gün ihale yaptı ve her bir plaka için ayrı ayrı başvuru kabul etti. Plakaları blok olarak satmak yerine, teker teker satan ve servis işinin reel olarak yapılması kriterini koyan Uşak Belediyesi’nin ihalesine sektördeki faaliyet gösteren istekliler katıldı. 500 bin TL muhammen bedel üzerinden ihaleye çıkan S plakalar, 64 S 0516’dan başladı ve 64 S 0535’e kadar devam etti. Önceki gün saat 14:00’da başlayan ve mesai bitimine kadar devam eden ihalelerde her bir S plaka yaklaşık 1 milyon 250 bin TL’ye satıldı. Yaklaşık olarak 25 milyon TL gibi bir gelir elde eden Uşak Belediyesi yetkilileri, kentte her geçen gün artan okul servisi ve diğer alanlardaki taşıma gereksinimi için ihalenin yapıldığını bildirdi. Kentte son yıllarda okul servisi başta olmak üzere personel ve diğer ulaştırma hizmetlerinin büyük bölümü S plakalı araçlar tarafından gerçekleştiriliyor.

S PLAKA1

Emekli maaşına yapılacak zamla ilgili önemli gelişme! Emekli maaşına yapılacak zamla ilgili önemli gelişme!

UŞAK BELEDİYESİ’NİN BİNA VE ARSA SATIŞI İHALESİNE KİMSE GİRMEMİŞTİ

Uşak Belediyesi’nin geçtiğimiz günlerde peş peşe yaptığı 2 satış ihalesine kimse katılmadı ve söz konusu ihaleler ileri bir tarihe ertelendi. Uşak Belediyesi, eski belediye binasında bulunan 4 adet dükkanın 2’sini 32 ve diğerlerini de 35 ve 37 milyon TL muhammen bedelle satışa çıkardı. İhaleye katılan olmadığı için dükkanlar Uşak Belediyesi uhdesinde kalırken, benzer şekilde benzinlik alanına çevrilen eski hayvan pazarının bulunduğu bölgedeki arsaya da talip çıkmadı. Uşak Belediyesi’nin diğer satış ihalelerini tekrarlayacağı ve ilerleyen günlerde de bunun planlamasının yapılacağı bildirildi.

Editör: Ali ARASLI