Uşak Belediyesi, bir süre önce açılan Sosyete Pazarı isimli pazarı mühürleyerek kapattı. Uşak Belediyesi’nin mühürleme sebebinin kuruluşun içeride farklı pazarcılara sergi kiralaması olduğu belirtildi.

mühürleme2

Belediyenin hafta içindeki mühürleme kararının ardından, 2 gün içinde yürütmeyi durdurma kararı çıktı. Hızlı bir şekilde çıkan karar üzerine, Uşak Belediyesi yönetimi duruma itiraz etti. Jet hızıyla çıkan yürütmeyi durdurma kararının üzerine, ilgili karar tekrar gözden geçirildi.

sosyete1-1

Uşak Adliyesi’nde yapılan son değerlendirmenin ardından, belediyenin mühürleme kararı geçerli sayıldı. Uşak Belediyesi hafta içinde 2 kez pazaryerini resmiyette mühürledi.

Şirket yetkilileri belediyenin kararı üzerine itirazını sürdürdü ve konu mahkemeye taşındı. Sosyete pazarı ismini kullanan işletmeye, belediyenin ruhsat verirken tek işletmeci üzerinden olur verdiği belirtildi.

Mehmet Hacım Yurdu’nun karşısındaki su patlağı sorunu 4 gün sonra çözüldü. Mehmet Hacım Yurdu’nun karşısındaki su patlağı sorunu 4 gün sonra çözüldü.

İLGİLİ HABER: 

UŞAK SOSYETE PAZARI'NIN SAHİBİ: Hepinizi Allah'a havale ediyorum!

sosyete pazarımız (5)

Sosyete Pazarı, instagram sayfasında elektrik arızası olduğu bildirildi

Şirketin instagram hesabında, elektrik arızası olduğu bilgisi paylaşıldı. Yapılan paylaşımda, şu bilgi notu düşüldü:

“Elektrik sistemlerimizde meydana gelen arıza sebebiyle bu hafta sonu pazarımız kapalı olacaktır.
Tadilat sürecimizi en kısa sürede tamamlayıp sizlerle buluşmak için hazırlıklarımızı yapıyor olacağız.
Anlayışınız ve hoşgörünüz için teşekkür ederiz.
Uşak Sosyete Pazarı Yönetimi”

Öte yandan pazar yönetiminde bulunan bir kaynak, haklarında esnaftan şikayetin çok gittiğini ve bu nedenle kurumun mühürlendiğini bildirdi. 

sosyete pazarımız (3)

SOSYETE PAZARI YETKİLİSİ BİZE DE AYNI AÇIKLAMAYI YAPMIŞTI

Sosyete Pazarı, Uşak’a açıldığı sırada kurumun sahibiyle konuşmuş ve bunu haber yapmıştım. Haber için ilk sorduğumuz soru, “Buradaki pazarcılar hepsi bağımsız mı? Yoksa sizin personeliniz mi?” olmuştu. Kurumun instagram sayfasında hediye dağıtımı da yaparken fotoğrafları bulunan yetkili, çok kısa cevaplar verdi. Söz konusu pazaryerinin komple bir şirket bünyesinde olduğunu ifade etmişti.  

ALİ ARASLI///

mühürleme1

Editör: Ali ARASLI