Uşak Belediyesi, Muharremşah Malallesi’nde de çok amaçlı spor salonunun temelini attı. Bu yıl sporun kent genelinde yayılması ve sportif tesislerin kentin merkezine daha uzak noktalara da inşa edilmesi kararı veren Uşak Belediyesi, köy statüsünden mahalleye dönüştürülen Muharremşah’a da yatırım kararı aldı.

Uşak Sarar ve Altınsar Tekstil'in adıyla çakma halı yapanlara operasyon Uşak Sarar ve Altınsar Tekstil'in adıyla çakma halı yapanlara operasyon

Muharremşah’ta çok amaçlı spor salonu için daha önce bölgede altyapı güçlendiren Uşak Belediyesi ekipleri, alana 41 bin 200 metrekare yol kaplaması, bin 250 metre içme suyu hattı ve 3 bin 400 metre de kanalizasyon hattı kurdu. Bölgedeki altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından, çok amaçlı spor salonunun projesini hazırlayan ve ihale sürecini başlatan Uşak Belediyesi, 936 metrekarelik kapalı alanı olan ve 135 kişilik tribünlü tesisin temelini, törenle attı. Törene katılan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, tesiste salon sporlarının yapılabileceğini ve aynı zamanda bu alanın sosyal amaçlar için de kullanılacağını dile getirdi. 

Başkan Çakın, “Burada, öğrencilerimizin sportif faaliyetlerini yerine getirebileceği, mahalledeki gençlerimizin farklı bir yere gitmeye gerek kalmadan düğünlerini yapabilecekleri ve mevlitlerini okutabilecekleri, bir araya gelerek keyifli etkinlikler düzenleyebilecekleri çok amaçlı salon ihtiyacı vardı. Bizlere bir talepte bulunmuşlardı. Biz de bunun sözünü vermiştik. Bugün vermiş olduğumuz sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Şimdiden yeni tesisimizin tüm mahallemize hayırlı olmasını Cenabı Allah’tan temenni ediyorum.” dedi.

Törende görüşlerini açıklayan Muharremşah Mahallesi Muhtarı Fethi Tarhan da, “Mahallemize çok güzel bir hizmet oldu. Başkanımız seçim zamanı söz verdiği gibi çok amaçlı spor salonunun temelini attı. Toplu organizasyonları gerçekleştirecek bir yerimiz yoktu. Bu spor salonu bizler için çok faydalı olacak. Ayrıca yanımızda bulunan okulumuz bir spor salonu kazanmış olacak. Voleybol, basketbol ve hentbol sahaları çocuklarımız için güzel olacak.” dedi.

Mahalle sakinlerinden Recep Kaya ise “Tesis mahallemiz için çok iyi oldu. Çocuklarımızın spor yapabileceği, okulumuza yakın ve her yönden çok güzel bir tesis olacak.” diyerek duyduğu memnuniyeti dile getirdi.