1, 2 ve 3’üncü etap TOKİ konutlarının olduğu bölgede faaliyet gösteren ve halk arasında ‘diş hastanesi’ olarak bilinen Uşak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin bir bölümü, kentsel dönüşümdeki Sağlık Ocağı’na taşındı. Diş hastanesinden randevu alan hastaların muayeneyle ilgili adres bilgilerine dikkat etmesi istendi.

Uşak’ta TOKİ 1’inci, 2’inci ve 3’ünü etap konutlarının bulunduğu bölgede faaliyet gösteren Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin bir bölümü, daha önce tabakhane olan ve kentsel dönüşüm bölgesi olarak bilinen sağlık ocağı binasına taşındı.  25 Şubat 2008’de, dönemin Uşak Devlet Hastanesi bünyesinden ayrılarak, 1’inci, 2’inci ve 3’üncü etap TOKİ konutlarının bulunduğu bölgeye taşınan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, kurulduğu günden beri bölgede faaliyet gösterdi. Son dönemlerde artan talep ve kent merkezine uzak olması nedeniyle, kentin kuzey mahallelerinde oturan vatandaşların da ulaşımı için, merkezin bir bölümü kentsel dönüşüm olarak adlandırılan bölgeye taşındı.

Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Akif Şanlı, hasta bakımını bırakmadı, 4 saatini klinikte geçiriyor Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Akif Şanlı, hasta bakımını bırakmadı, 4 saatini klinikte geçiriyor

Buna göre, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine bağlı 6 diş hekiminden oluşan bir semt polikliniği oluşturuldu. Kentte diş hastanesinden randevu alan vatandaşların, diş hekimleri Zerrin Başaran, Mehtap Başaran, Oğuz Dikici, Ahmet Oğuz yavuz ve Müjgan Deniz Akkışla’yı seçmeleri durumunda, daha önce eski tabakhane olan ve günümüzde kentsel dönüşüm olarak adlandırılan bölgedeki sağlık ocağı binası gitmeleri istendi.

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin ilave binası olan Şehit Sadık Akın Aile Sağlığı Merkezi’ndeki yetkililer, “Bir süre önce burada diş hastanesinin semt polikliniği oluşturuldu. Burada şu anda 6 diş hekimimiz vatandaşa hizmet veriyor. Kentsel dönüşüm sağlık ocağı olarak bilinen binamızın ilave diş hastanesi olduğunu vatandaşımızın bilmesinde yarar var” ifadesini kullandı.

Konuyla ilgili bir açıklama da Sağlık Sen Uşak Şube Başkanı Muhammet Ali Aloğlu yaptı. Aloğlu, “6 diş hekimimizin katılımıyla, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizin semt polikliniği kentsel dönüşüme taşındı. Buradaki sağlık ocağımızda diş hekimlerimiz var ve randevu alan hastalarımızdan beklentimiz, randevu yerlerine dikkatle baksınlar ve buna göre yola çıksınlar” dedi.

Editör: TE Bilişim