Uşak’ta İl Emniyet Müdür Yardımcısının yanan gömleği soruşturma konusu oldu

Meral Akşener’in Uşak’ı ziyareti sırasında meşale yakan Emine Aktay’dan kaynaklanan kıvılcımların İl Emniyet Müdür Yardımcısı’nın gömleğini yaktığı öne sürüldü. Bunun üzerine Emine Aktay, ifadesi alınmak üzere Karaağaç Karakolu’na çağrıldı. Bugün Emine Aktay’la birlikte karakola giden İl Başkanı Ayşegül Obalı, burada bir açıklama yaptı.

MAALESEF İL EMNİYET MÜDÜR YARDIMCISI ŞİKAYETTE BULUNDU

“Bilindiği üzere salı günü genel başkanımız ilimizi ziyaret etmiş bulunmaktadır” diyen Obalı, şöyle söyledi:

“Bu ziyaret esnasında Atatürk Anıtı önündeki bir organizasyonda meşale ile karşılama yapılmak istenmiştir. Maalesef gençlik kollarımız başkanımızın tuttuğu meşaleden çıkan kıvılcım yanlışlıkla ve istemeyerek emniyet müdür yardımcısının gömleğinde ve ceketinde ufak bir şekilde yanmaya sebep olmuştur. İstemeyerek yapılan bir şey sonucu maalesef ki emniyet müdür yardımcımız şikayette bulunmuştur. Biz de bunun üzerine bugün ifade vermeye Emine Başkanla birlikte gelmiş bulunmaktayız.”

Uşak'ta direğe çarpan kamyonun sürücüsü sıkıştığı yerde hayatını kaybetti Uşak'ta direğe çarpan kamyonun sürücüsü sıkıştığı yerde hayatını kaybetti

AYNISINI AK PARTİLİ BİRİ YAPSA İFADEYE ÇAĞRILIR MIYDI?

Obalı, şöyle konuştu: “Evet doğru anladınız istem dışı bir hareket sonucu ufak bir yanma olayı.  şunu tekrar belirtmekte fayda görüyorum. Askerimizin polisimizin bırakın zarar görmesini onlara uzanan dilleri keseceğimizi cümle alem bilir. Onların ayağına taş değse içimizin sızladığını cümle alem bilir. Onlar bizim başımızın tacı olduğunu aslında emniyet mensuplarımızda bilir. Burada başka bir niyet aramak istemiyorum. Ama yoruma da açık bir durum maalesef. Benim merak ettiğim şudur. Bu olay iktidar partisi bırakın gençlik kolları başkanının her hangi bir mensubu tarafından yaşansaydı gene ifade vermeye çağrılır mıydı? Sadece bu soruyu soruyorum.  Buradan da tüm emniyet camiasında bugün saçma sapan bir konu hakkında ifadeye çağrılmamızdan dolayı onların meşgul ettiğimizden dolayı da özür diliyorum. Allah hepsinden razı olsun ayaklarına taş değirmesin”

Editör: Ali ARASLI