Youtube üzerinden konuyla ilgili 2 video yayınlayan Ömer Karahan, “Yeni kurulan tıp fakültesine dekan olarak göreve başladık. Nasıl bir fakülte olsun gibisinden düşüncesiyle kafanızdan şunları geçiriyorsunuz. Hacettepe pediatride çok önemli bir yol almış ve bizler de dünyada yaşlanma olduğu için yaşlı ağırlıklı bir tıp fakültesi olsun istedik. Görev aldığınız fakültede öğrenciler için hazırlıklar yaparken, bir taraftan da bu yapılanmayı hayata geçirmek için hareket ediyorsunuz” dedi.

VALİ-REKTÖR VE BELEDİYE BAŞKANININ ARASI AÇIK OLMASINA RAĞMEN MESAFE KAT EDİLMİŞTİ

“Buraya bir termal tıp merkezi olan bir tıp fakültesi yapılanmasını gerçekleştirme düşüncesiyle hareket ediyorsunuz” diyen Karahan, şöyle konuştu: “Bu yapılanma için valiyle rektörün arasının açık olmasına, rektörle belediye başkanının selamlaşmamasına rağmen, imar komisyonunda 500 dekar hazine arazisinin bu maksatla ayrılması için karar çıkarıyorsunuz. Bu 500 dekar alanda bir köşesine tıp fakültesi ve bir köşesine diş hekimliği ve bir köşesine sağlık MYO gibi yapılandırma yapıp bir sağlık bilimleri kampüsü kurma düşüncesiyle hareket ediyorsunuz. Bu arada maalesef rektör değişiyor ve 15 Temmuz olayı giriyor ve FETÖ’cü diye rektör açığa alınıyor. Daha sonra rektör aklanıyor ve yeni bir rektör göreve geliyor. Yeni rektör sizin söylediklerinize hiç olmaz demiyor, ama olması için de hiçbir şey yapmıyor. 500 dekar yer çıkmış ve bu bir türlü belediye meclisinden geçmiyor ve rektör de kılını kıpırdatmıyor. Rektör siyasilerle bir araya gelerek bunu bir şekilde gömüyor ve engelliyor. Dolasıyla diş hekimliği ve sağlık kampüsü yapılanması engellenmiş oluyor.  Tıp fakültesi adına termal sondaj yapma girişiminiz, rektör tarafından engelleniyor” .

tipp copy

“ÜNİVERSİTE İÇİNDE TERMAL SONDAJ DA YAPILACAKTI”

Bir başka videosunda üniversite içine termal sondaj için eski bir belediye başkanının damadından teklif geldiğini ve bunun da Rektör Ekrem Savaş tarafından kabul edilmediğini öne süren Karahan “Benim termal tıpla ilgili çalışmalar yapma düşüncemi duyan ve öğrenen bir genç işadamı, bir gün fakültede odama geldi ve üniversite kampusunun arazinde bulunan 300 hektarlık alanın termal sondaj ruhsatının kendinde olduğunu söyledi. Bana sondaj hakkını ücretsiz devredeceğini söyledi ve konuyu rektöre intikal ettirdim. Rektör. Hemen dedi ki onun menfaati ne olacak? Döndüm dedim kardeş rektör soruyor, menfaatin ne olacak diye? Bana dedi ki hocam 3 yıl içinde sondaj yapmazsam benim ruhsat iptal olacak ve olursa 30 yıla çıkacak. Bunda bir mahsur görmedim ve bir çalışma yaptık. Kendisi Uşak’ın eski belediye başkanlarından birinin damadı olurmuş. Bir çalışma yaptık ve avukatı nezdinde bir protokol yaptık. Üniversitenin arazisinde termal sondaj yapacağız dedik. Sondajın maliyeti için de Zafer Kalkınma Ajansı’nı inceledik ve 700 bin liralık gibi bir masraf söz konusu oluyor. Protokolü rektörün önüne getirdik ve dedi ki ben bunu imzalamam. Niye bu aileye güvenmiyorum dedi. Bu insanlara itibar etmiyorum dedi ve bu protokolü imzalamadı” ifadesini kullandı. ALİ ARASLI

Uşak'ta menenjit şüphesiyle ölüm endişeye yol açtı! Korunmak için aşının 6 bin TL'ye dayanması ayrı bir sıkıntı! Uşak'ta menenjit şüphesiyle ölüm endişeye yol açtı! Korunmak için aşının 6 bin TL'ye dayanması ayrı bir sıkıntı!

EKREM SAVAŞ1

Editör: Ali ARASLI