Uşak’ın eski Gediz yolu olarak bilinen, Gediz Uluyolu’nun üzerine inşa edilmiş Karaağaç Kapalı Pazaryeri, Çarşamba günleri açılacak. Önümüzdeki günlerden itibaren açılması planlanan Karaağaç Kapalı pazaryerinde manav, tuhafiyeci, balıkçı ve diğer pazaryerlerinde bulunan esnaf grupları yer alacak.

karaagac_pazaryeri1

Uşak Belediyesi’nin Mayıs 2022’de temelini attığı Karaağaç Kapalı Pazaryeri ve Düğün Salonu inşaatı geçtiğimiz Ramazan ayında tamamlandı ve düğün salonu kısmı kullanıma açıldı. Kapalı pazaryeri ise şu ana kadar sadece çeşitli etkinlikler için kullanılırken, burada semt pazarının kurulması için planlamalar yapıldı.

karaagac_pazaryeri2

Uşak Belediyesi yetkililerinden alınan bilgiye göre, Karaağaç Pazaryeri, kentte 3’üncü Çarşamba pazarı olacak. Buna göre Uşak Belediye binasının bulunduğu bölgede ve Mende Pazarı’ndaki Çarşamba pazarlarına ilaveten Karaağaç Kapalı Pazaryeri de aynı gün kurulacak. Bunun için gerekli planların yapıldığını belirten yetkililer, pazaryerindeki esnaf için gerekli kura çekiminin de yapılacağı ifade etti.

karaagac_pazaryeri3

9 günlük bayram tatilinde gezilecek yerler! 9 günlük bayram tatilinde gezilecek yerler!

ANITTEPE TOKİ’DE YERLEŞİMLE BERABER HİZMET VERECEK

Anıttepe TOKİ’de bulunan konutlarda yerleşimin başladığını belirten Uşak Belediyesi yetkilileri, “Burada yaşam başlıyor ve daha önce inşa edilen 4. Etap TOKİ konutları kadar bir nüfus daha bölgeye yerleşecek. Tahminlerimize göre Ağustos ayında, Anıttepe TOKİ’ye yerleşmeler büyük ölçüde tamamlanır ve bununla paralel, Karaağaç Pazaryerimiz de kurulmaya başlar. Çarşamba gününün en uygun gün olduğunu düşündük. Çünkü buradaki vatandaşımız genellikle pazarını Salı ve Çarşamba yapıyor. Salı pazarı buraya yakın bir noktada olduğu için Çarşamba günü seçildi. Çarşamba günü olmasındaki bir neden de kent merkezindeki yoğunluğu azaltmak ve burada trafiği daha rahat hale getirmek” dedi.karaagac_pazaryeri4

Editör: Ali ARASLI