Uşak’ın Ferdi Tayfur’u olarak bilinen Selim Baykal, Kur’an kursunda şarkı söylemeyi sevdi. Selim Baykal, İzmir Kadifekale camiinde bir dönem ezan okudu

Uşak Tanıtım Gönüllüleri Derneği, Uşak’ın Ferdi Tayfur’u Selim Baykal’la bir program yaptı. Uşak İmam Hatip Lisesi’ni bitiren ve askerliğin ardından müzik hayatına başlayan Selim Baykal, Kur’an Kursu’nda okurken Ferdi Tayfur’u dinlediğini belirtti. Ferdi Tayfur’a hayranlıkla müziğe başlayan Selim Baykal, müzikle hayatını kazanıyor.

Ferdi Tayfur’un hemen hemen bütün şarkılarını söyleyen Selim Baykal, Uşak'ta müzik hayatını sürdürüyor.  Uşak’ın değeri olarak takdim edilen Selim Baykal, İzmir Kadifekale Camii’nde, bir dönem sabah ezanlarını  okudu.

SELİM BAYKAL

Gönüllülük esasına göre şarkı söylediğini belirten Selim Baykal, şöyle söyledi:

Mahsun J 6'ıncı bölüm fragmanı! Mahsun J 6'ıncı bölüm yayınladı mı? Mahsun J 6'ıncı bölüm fragmanı! Mahsun J 6'ıncı bölüm yayınladı mı?

“Kur’an kursunda şarkı söylemeyi sevdim. İlk seslendirdiğim şarkı Ferdi Tayfur’un ‘Susadım Çeşmeye’ isimli eseri oldu. 1979 ve 1980 arasında İzmir Kadifekale Camii’nde sabah ezanlarını okuyordum. Hedeflerim arasında kendime ait bir şarkı çalışması var. Kendi bestem ve şarkımı hazırlayıp yayınlamak istiyorum. Önceleri buna kaset çıkarma derlerdi. Şimdilerde ise tek şarkılık yayınlara dönüştü”.

SELİM BAYKAL1

Uşak Tanıtım Kültür Gönüllüleri Derneği Başkanı Mehmet Keyvanoğlu, Selim Baykal gibi kentin değerlerini tanıtmaya devam edeceklerini söyledi. Keyvanoğlu, şöyle konuştu:

“Uşak’tan çıkan çok başarılı ve yetenekli hemşehrilerimiz var. Onları tanıtmak da bizim boynumuzun borcudur. İlimizin köyleri, doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra, yeteneklerini de tanıtmaya devam edeceğiz”. 

Editör: Ali ARASLI