Uşak Belediyesi ve kentteki hayırseverlerin destekleriyle inşa edilen yeni Uşşak Aşevi binasının ilk beton atma işlemi yapıldı. Uşak Milletvekili İsmail Güneş, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın ve Uşak Belediye Meclis üyelerinin katıldığı ilk beton atma töreni yapıldı. Dualar eşliğinde başlayan ilk beton atma töreninde konuşan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, aşevi inşaatının bu noktalara gelmesinde destek olan tüm hayırseverlere teşekkür etti. Çakın, “Hayırseverlerimizden desteklerini eksik etmemelerini istiyorum. Yeni Aşevi binamız, normal zamanda ihtiyacı olanlara yemek verecek. Afet zamanlarında da günlük 20 bin kişiye kadar destek verecek” dedi.

Üniversitede şok olay... Genç kız dekan yardımcısını bıçakladı Üniversitede şok olay... Genç kız dekan yardımcısını bıçakladı

Uşak Belediyesi kentteki mevcut Aşevi’nin ekonomik ömrünü tamamlaması nedeniyle yeni bir bina yapımı için çalışma başlattı. Buna göre yeni bir alanda yeni bir bina yapılması için ön çalışma tamamlandı ve temel yeri belirlendi. Çay kenarı olarak bilinen bölgeye inşa edilen yeni bina yaklaşık 4 bin 500 metrekare toplam inşaat alanından oluşan, 1500 metrekarelik üç katlı bir bina olacak. Burada kapalı ve açık otopark, sevgi mağazası, 500 kişilik yemek salonu, konferans salonu ve ihtiyaç sahibi vatandaşların kısa süreli kalabileceği otel konforunda misafirhanesi bulunan bir yapı olacak. Yeni binada aynı anda 20 tane kurbanın kesilebileceği, kurban bayramında da vatandaşlarımızın hizmetine sunabileceğimiz son sistem bir kurban kesim merkezi olacak. Sistemli soğuk hava depolarının da bulunacağı projeye hayırseverlerin de desteği oldu. Proje hakkında konuşan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, “Miktar olarak küçük büyük demeden tüm vatandaşlarımızın yeni aşevimizin yapımına destek olmasını bekliyoruz. İnşallah bu eser hepimizin olacak. Uşak’ta ihtiyaç sahibi kimseleri açıkta bırakmamış olacağız ve uzun yıllar boyunca vatandaşlarımıza hizmet edecek. Yeni aşevimizin bir an önce yapımını tamamlayıp hizmete açmayı hedefliyoruz” dedi.