Uşak Belediyesi’nin Çarşamba pazarında kalan diğer esnaf için oluşturduğu pazaryeri tamamlanıyor. Çarşı Uşak projesi kapsamında, Çarşamba pazarının yarısı taşındı. Pazarın kalan yarısında ise tuhafiyeciler ve şarküteri esnafı mevcut yerde hizmet verdi. Çarşamba pazarındaki manav ve balıkçı esnafı, şu andaki belediye binasının otoparkına taşındı.

Pazar3

Tuhafiyeci, şarküteri ve hırdavatçı esnafı için de yeni bir yer oluşturulmaya başlandı. Kentsel dönüşüm bölgesinde oluşturulan kapalı alanın inşaatı büyük oranda tamamlandı. Kapalı alanda sona yaklaşılırken, önümüzdeki günlerde esnafın burada faaliyete geçeceği bildirildi. Şu anda alanda Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin duvar örme çalışması yaptığı belirtildi. Duvarın örüldükten sonra esnafın buraya geçişinin sağlanacağı aktarıldı.

Pazar4

Şu anda yapılan kapalı pazaryerinin 4 bin 300 metrekarelik kapalı alana sahip olacağı belirtildi. Burada esnafın ve vatandaşın ihtiyaçlarını göreceği mescit ve umumi tuvalet de yer alacak. Tuhafiyecilerin yer alacağı kapalı pazaryerinde 115 tuhafiyeci, 40 katmerci ve 31 de hırdavatçı faaliyet gösterecek. Toplamda 186 esnafın faal olacağı alanın haftanın tüm günleri hizmet vermesi bekleniyor.

Uşak'ta motosikletiyle TIR dorsesine çarpan Ali Koraş hayatını kaybetti Uşak'ta motosikletiyle TIR dorsesine çarpan Ali Koraş hayatını kaybetti

Pazar2

ÇARŞI UŞAK PROJESİ İÇİN İLK YIKIM YAPILDI

Öte yandan Uşak Belediyesi’nin Çarşı Uşak ismiyle gündeme getirdiği projede ilk yıkım gerçekleşti. Daha önce balık pazarı olarak kullanılan alan, Bakan Özhaseki’nin kenti ziyareti sırasında yıkıldı. Buradaki yıkım sırasında, projenin etap etap yapılacağına dair ifadeler kullandı. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Uşak Belediyesi’nin yetkililerinin bulunduğu bir ofis bölgeye kuruldu. Burada esnafla ön anlaşmaların yapıldığı ifade edildi.

UŞAK PORT HABER///

Pazar1

Editör: Ali ARASLI