Uşak’ı 14 Mayıs seçimlerinden kısa bir süre önce ziyaret eden ve kente yeni bir stadyumun yapılacağını duyuran Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’nun açıklamalarının ardından, projeyle ilgili ihale süreci başladı. Uşak Valisi Dr. Turan Ergün ve Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, yeni stadyumun Kalfa Koruluğuna yapılacağını ve ihalenin 30 Mayıs 2023 günü gerçekleşeceğini duyurdu. Önceki gün e-ihale olarak yapılan yeni Uşak stadyumu yapımı işi için kısmi teklif kabul edilmedi.

stadyum2

28 Nisan 2023 günü onaylanan ve 2023/425198 ihale kayıt numarasıyla gerçekleşen ihaleye hiçbir isteklinin katılmadı. Bunun üzerine ihale Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından iptal edildi ve 40 gün sonra tekrar ihale sürecinin devam edeceği belirtildi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, ihaleye katılım olmadığı için iptal edildiğini belirtti.

stadyum3

Süper Lig İstatistikleri Süper Lig İstatistikleri

Güneş, “Hükümet yeni kuruldu ve muhtemelen bununla ilgili bir belirsizlik olmuştur diye düşünüyoruz. Tabii ihaleye girecek işletmelerin maliyet hesapları da burada etkili oluyor. Pandemi nedeniyle tüm dünya genelinde ürün ve hizmetlerde bir artış var. Bu nedenle şirketler daha temkinli davranıyorlar. Benzer şekilde Uşak Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi polikliniği ve Eşme MYO’daki deprem güçlendirme ihalesi de iptal edildi. Tabii bu süreç devam eder ve önümüzdeki günlerde yapılan ihalede, işi alacak bir şirketimiz olur ve ilimize yakışır bir stadyum belirtilen tarihte tamamlanır” dedi.

staduy1

Öte yandan Uşak stadyumunun, ihalesi yapılırsa ve yer teslimi yapıldıktan sonra 500 günde bitirilmesi öngörülüyor.

Editör: Ali ARASLI