Uşak Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından çiftçiye yönelik sulama desteği duyurusu yapıldı. Buna göre çiftçiler, sulama desteklerinden yararlanmak için bazı formlar dolduracaklar. Konuyla ilgili kurumun internet sitesinden duyuru yapıldı. Yapılan duyuruda 1 ve 15 Ekim arasında başvuru yapılması gerektiği bildirildi.

Konuyla ilgili Uşak Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nden yapılan duyurda, 2023/29 numaralı, Tarımsal Sulama Amaçlı Su Kullanım Hizmet Bedelinin Desteklenmesine İlişkin Uygulama tebliği kapsamında, tarımsal sulama amaçlı su kullanım hizmet bedeli destekleri başladığı kaydedildi.

Oda ve borsa başkanlarına yeşil pasaport verilecek Oda ve borsa başkanlarına yeşil pasaport verilecek

 Bu kapsamda; sulama kooperatifi ortakları, kooperatif sulama sahasındaki arazilerinde, 2023 yılı üretim sezonunda kullandıkları tarımsal sulama ücretlerinin desteklenmesi için 1-15 Ekim 2023 tarihleri arasında, Ek-4 dilekçe ekinde; ÇKS belgesi, fatura, tahakkuk fişi, tahsilat makbuzu, dekont, kiracı ise kira sözleşmesi vs. belgeleri ekleyerek, ortağı olduğu sulama kooperatiflerine müracaat etmeleri gerekiyor.

Belirtilen tarihlerden sonra yapılan müracaatların kabul edilmeyeceği ifade edildi. 

UŞAK'TAKİ ÇİFTÇİLERİN DOLDURMALARI GEREKEN EVRAKLARIN LİSTESİ ŞÖYLE

İŞTE EVRAKLAR:

Evrak isimlerinin üzerine tıklayarak indirebilirsiniz: 

Kooperatif Müracaat Dilekçesi

İcmal - 2 Formu

Ek-4 Ortak Müracaat Dilekçesi

Editör: Ali ARASLI