Uşak’ta kuru çay fiyatı 200 TL oldu! Uşak’ta kuru çay fiyatı 200 TL oldu!
ALİ ARASLI///
Son dönemlerde Uşak Havalimanı muhalefet partisi milletvekilleri ve belediye başkan adayları tarafından gündeme getirildi. Uşak’ta her seçim önü gerek iktidar ve gerekse muhalefet partilerinin gündem yaptığı Uşak Havalimanı, bu misyonunu devam ettiriyor. Daha önceki seçimlerde göstermelik uçuşlar konun havalimanı, bu seçimde de muhalefetin birinci gündemi arasında. İktidar grubu da bu konuda bazı çalışmalar yapıyor ve THY yönetimine yapılan ziyaret te bunun bir örneği olarak görülüyor. Peki Uşak’tan İstanbul’a uçakla gitmenin bedeli ne kadar? Uşak’tan İstanbul’a gitmek için şu anda kullanılan Zafer Havalimanı bu konuda emsal teşkil ediyor. Zafer Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’na karşılıklı seferler için ödenecek ekonomik bilet ücreti 1163 TL civarında. Uşak’ta aşağı yukarı bu rakamdan uçuş gerçekleşecek.
Uşak Hava-1
UŞAK’TA HAVALİMANI TAM DOLULUĞU YAKALAYAMADI
Uşak’ta havalimanı 2007 yılında ciddi anlamda çalışıyordu ve bu dönemde tam doluluğu yakalayamadı. Bu dönemde merhum Barış Battal’ın yaptığı girişimler sonucu, Atlasjet kentte tarifeli seferler yapıyordu. THY uçaklarına göre daha küçük olan o dönemdeki Atlasjet uçağı dahi tam olarak dolmuyordu. Uşak Havalimanı’nın İstanbul’un çeşitli havalimanlarıyla yaptığı karşılıklı seferlerde en çok satışın kombineyle yapıldığı görülüyor. Kombine bilet olmaması durumunda Uşak Havalimanı tam anlamıyla doluluk sağlayamıyor. Uşak Havalimanı; Kars, Ağrı ve diğer küçük şehirlerdeki havalimanlarının yarısı kadar yolcu taşımamış.  
Uşak Hava1
Uşak Havalimanı 2007’de taşıdığı 205 bin 159 yolcunun üzerine asla çıkamadı. 2011’de Ocak ve Şubat’ta çalıştı ve 7 bin 792 yolcu tarafından kullanıldı. 2013 ve 2017’de hiç yolcu taşımayan havalimanı, 2015 ve 2018 seçimlerinden önce uçuşlara açıldı. Sanayiciden ve diğer kurumların desteğiyle kombine bilet alınarak doluluk sağlandı.
UŞAK’TA 2007 VE 2020 DÖNEMİ İÇ HATLAR YOLCU UÇUŞU SAYILARI (2021-2022-2023 UÇUŞ OLMAMIŞTIR)
Uşak Havaaaa
Editör: Ali ARASLI