Son 1 yıl içinde fiyatları giderek artan zeytinyağına A-101 zincir marketlerinde indirim yapıldı. Buna göre litre fiyatı 219 TL olan Orkide Riviera tipi zeytinyağının litre fiyatı 219 TL’den 205 TL’ye geriledi.

Günde 25 tavuk keserek kurulan Gedik Piliç, bugün devler liginde zirveye doğru ilerliyor Günde 25 tavuk keserek kurulan Gedik Piliç, bugün devler liginde zirveye doğru ilerliyor

En büyük indirim Yudum Egemden Natürel Sızma zeytinyağına yapıldı. A-101 markette litre fiyatı 379 TL’ye satılan ürünün fiyatı 90 TL indirimle 289 TL’ye geriledi. Yudum Egemden Natürel Sızma Zeytinyağı, salata ve soğuk mezelerde tüketilirken, Orkide Riviera ise daha çok sıcak yemeklerde kullanılıyor.

Zeytinyağı2222222222

Zeytinyağı fiyatları, son 1 yıldır yaşanan kuraklık ve bunun İtalya ve İspanya gibi üretici ülkelere etkisi nedeniyle yükseldi. Fiyatların yüselmesi nedeniyle ihracata kısıtlama getirilirken, üretici geçtiğimiz sezon zor bir dönem yaşadı. Bu hasat döneminde fiyatların dengelenmesi bekleniyor. Piyasada bulunan sahte zeytinyağı fiyatları ise hala ayçiçeği yağıyla aynı düzeyde. 

Editör: Ali ARASLI