5’inci Uşak Belediyesi Uluslararası Tiyatro Festivali, 18 ve 25 Temmuz 2023 tarihleri arasında yapılacak. Uşak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından her yıl, düzenlenen Tiyatro Festivali’nin bu yıl 5’incisi yapılacak. Bu yıl yurtdışından da ekipler gelecek. 

Mahsun J 6'ıncı bölüm fragmanı! Mahsun J 6'ıncı bölüm yayınladı mı? Mahsun J 6'ıncı bölüm fragmanı! Mahsun J 6'ıncı bölüm yayınladı mı?

Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun kuruluşuyla birlikte hayata geçirilen festival kapsamında, her yıl Türkiye’nin diğer illerde faaliyet gösteren şehir tiyatrosuna bağlı tiyatro sanatçıları, kentte bazı oyunlar sahneliyor.

Çocuk, komedi, dram ve trajedi alanlarında sahnelenen oyunlar, geçtiğimiz yıl Atatürk Kültür Merkezi’nde bulunan salonlarda ve açık havada seyirciyle buluşmuştu. Bu yıl açık hava etkinliklerinin daha yoğun olacağı ifade edildi.

Bu yıl tiyatro festivalinin yine dolu dolu geçeceği ve konuyla ilgili Uşak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü yetkililerinin ilerleyen günlerde bilgi vereceği kaydedildi. Festivalin bu yılki programı, kısa bir süre sonra, basın ve kamuoyuyla paylaşılacak.  

Editör: Ali ARASLI