Tolga Pirinçci: İşlerimden dolayı siyaseti bıraktım, partiyle bir sorunumuz yok! Tolga Pirinçci: İşlerimden dolayı siyaseti bıraktım, partiyle bir sorunumuz yok!

Büyük Birlik Partisi MYKY Üyesi ve partinin Uşak sorumlusu sanayici Uğur Karaca, ABD ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Ermenistan'ın başkenti Erivan'da yaptığı açıklamalara ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın BM’deki temaslarına dair yorumlarda bulundu. Pelosi’nin ifadelerinin maksatlı olduğunu ve kabul edilemeyeceğini belirten Karaca, Türkiye ve dünyanın yaşadığı zorlu süreçle ilgili olarak da, “Evet tüm dünyada olduğu ülkemizde de zor günler yaşanıyor ama tüm zorlukları atlatacak güce de iradeye de sahibiz. Birlikte başaracağız” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın BM’deki temaslarını da değerlendiren Karaca, şöyle söyledi: “Sayın Cumhurbaşkanımızın, Birleşmiş Milletler’in 77. Genel Kurulu görüşmelerinde yapmış olduğu konuşmayı dikkatle takip  ettik. Konuşmanın, dolayısıyla Türkiye’nin mesajlarının, çok kritik bir dönemin içinden geçtiğimiz günlerde, üye ülkeler ve dünya kamuoyu için önemli mesajlar muhteva ettiğini düşünüyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız, yaptığı konuşmada; Koronavirüs salgınının ardından, küresel sorunların çözümünde uluslararası dayanışmanın önemi; Türkiye'nin salgın sürecinde hiçbir ayrım gözetmeden 161 ülke ve 12 uluslararası kuruluşa sağladığı destek;  Türkiye'nin, iklim değişikliğiyle mücadeleye verilen önemin göstergesi olarak Paris Anlaşması'nı geçen yıl onaylaması; Salgının tedarik zincirlerinde yol açtığı aksaklıklar sebebiyle ağır darbe alan küresel ekonominin Rusya-Ukrayna savaşıyla yeni bir şok dalgasına daha maruz kalması; Artan enerji, gıda ve hammadde fiyatlarının oluşturduğu enflasyon baskısının, dünya çapında tüm ekonomileri ve sosyal refahı menfi yönde etkilemesi; Rusya-Ukrayna savaşında Türkiye’nin tavrı ve barışa katkıları; Suriye’de yaşananlar, terör, göçler önemli konulardır. NATO ve “İslam düşmanlığı” konularında,  “net”, “anlaşılır” ve “doğrudan” mesajlar verdi. Daha önce de çeşitli vesilelerle dile getirdim: Haklıyız ama bugünün dünyasında, güçlü değilseniz haklı olmanız bir anlam ifade etmiyor. O nedenle daha güçlü olmalı, bunun için daha çok çalışmalı, daha çok üretmeli, üretimde verimliliği ve kaliteyi artırma yönünde adımlar atmalı, hepsinden önemlisi milletçe, birlik ve beraberlik içinde olmalıyız.  Milletimizi hedef alan, birliğimizi hedef alan, bağımsızlığımızı hedef alan, yıkıcı faaliyetlerin provokasyonlarına alet olmamalıyız. Evet problemlerimiz var. Evet tüm dünyada olduğu ülkemizde de zor günler yaşanıyor ama tüm zorlukları atlatacak güce de iradeye de sahibiz. Birlikte başaracağız”.