CHP'de Kurultay süreci bitti ve Özgür Özel, ilk başta kendisinin dahi inanamadığı seçimi kazandı. 

CHP'nin bir önceki dönem Milletvekili Özkan Yalım'ın ekibinde yer aldığı Özel'in genel başkan seçilmesi, Uşak'ta dengeleri değiştirdi. 

Özkan Yalım'ın bir süredir belediye başkan adayı olmak istediği yönünde bir kanı var. Yalım'ın bu belediye başkan adayı veya bir sonraki dönemde tekrar vekil adayı olması ihtimaller arasında. 

Yalım, Özgür Özel'i az daha boğuyordu

Özkan Yalım, kutlama mesajını sosyal medyada paylaştı. Yalım'ın Özgür Özel'e boğarcasına sarılması dikkat çekti. 

Yalım, şu mesajı verdi:

AK Partili Uşak Belediye Meclis Üyesi Mehmet Gün, istifa edecek AK Partili Uşak Belediye Meclis Üyesi Mehmet Gün, istifa edecek

"Partimizde bir kan değişimine ihtiyaç vardı. 14 Mayıs seçimlerinin ardından artık bu değişim kaçınılmaz bir şekilde karşımızda duruyordu. Partimiz yine o yönde karar vererek Genel Başkan Adayımızı genel başkanlık görevine layık görmüştür. Genel Başkanlık görevine seçilen genel başkanımız Özgür Özel’i tebrik ediyorum. Bu değişimle hem Türkiye’nin hem de partimizin önü açılmıştır. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na da partimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonra hedefimiz yerel seçimlerden başarıyla ayrılmak daha sonra da partimizi iktidara taşımaktır”.