Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Hikmet Kahraman'dan muhteşem gol Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Hikmet Kahraman'dan muhteşem gol
Uşakspor taraftarı, daha önce 2 sefer ihalesi iptal edilen stadyum için çağrıda bulundu. Taraftar, sosyal medya üzerinden Manisa’nın Soma ve Turgutlu stadyumlarını da emsal gösterdi. Uşakspor taraftarı, kentte stadyum olmadığını ve bunun yerine pazaryeri yapılmasını eleştirdi. Uşakspor taraftar grubu, şu mesajı verdi:
“Hayırlı olsun Manisa, bizimkiler pazar yeri yapmaya devam. Manisa Stadyumlarına kavuşuyor! Manisa'da yeni yapılan ve yenilenen 3 Stadyumun'da 2024'de açılması bekleniyor. Yenilenen Manisa 19 Mayıs Stadyumu Kapasite 17 bin. Yeni Soma Stadyumu Kapasite 6 bin ve Yeni Turgutlu Stadyumu Kapasite 12 bin.”
TEMA Başkanı Prof. Dr. Barış Metin, taraftarın tepkisine hak verdi. TEMA Başkanı Metin, şu paylaşımı yaptı:
“Bu şehre sahip çıkacağız. Hak ettiğimizi, bize, Uşak’ımıza verilmeyenleri alacağız. Artık boş sözlere karnımız tok”.
UŞAKSPOR’DA İŞLER İYİYE GİTMİYOR
Öte yandan Uşakspor’da işler son dönemlerde hiç iyi gitmiyor. Yönetimin Uşak’ta bulunmamasına taraftar tepkili. Uşakspor yaklaşık 2 yıl önce Ural Aküzüm isimli işadamına satılmıştı. Ural Aküzüm takımı aldık sonra Uşak’ta pek görülmedi. Uşakspor’un satışını ise Uşak Belediyesi yönetimi yaptı. Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, takımın profesyonel ellere emanet edileceğini belirtmişti. Çakın, daha önce yaptığı açıklamada, “Bu takımı sahibinden.com üzerinde satacak halimiz yok. Takımı kurumsal ve güvenilir ellere emanet edeceğiz” demişti.
Fakat gelinen nokta Uşakspor’da işler iyiden iyiye sarpa sardı. Uşakspor geçen yıl güç bela ligde kaldı. Bu sezon ise küme düşmeye oynayan bir takım profili çiziyor. TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta en zayıf halka Uşakspor olarak dikkat çekiyor.
Uşakspor'un stadyumu da 2 ihalede pas geçildi. Uşakspor stadyumu kur şokları ve artan maliyetler nedeniyle ihale edilemiyor. Çünkü ihaleye hiçbir istekli katılmıyor.
Editör: Ali ARASLI