Uşaksporla ilgili üzücü bir haber geldi.

Takımı sezonun ortasında devir alan AFC Kablo Kanalları da bırakacak. AFC veya X şirketi fark etmez, kim alırsa alsın bu takımı nedense elinde kalıyor…

Uşak Belediye Başkanı, Çakın: Uşakspor'a bütün kent sahip çıkmalıydı fakat olmadı Uşak Belediye Başkanı, Çakın: Uşakspor'a bütün kent sahip çıkmalıydı fakat olmadı

Gelin kısa bir hatırlatma yapalım ve Uşakspor’da nasıl bu günlere gelindiğini kısaca özetleyelim.

Uşakspor bir dönem çok iyiydi ve 2007’ye kadar güzel bir yönetim oldu. Fakat 2007’den sonra şehir takımdan kopmaya ve Aşigo ruhu kaybolmaya başladı.

Çünkü, şehirdeki şirketler, esnaf ve takıma yardım edenler o dönemin başkanı tarafından küstürüldü. Bunu Uşakspor’a gönül veren ve ismi bende saklı olan bir ağabeyimiz kısaca özetliyor.

O dönemden sonra takımda sanki siyaset vermiş gibi bir algı da ortaya çıktı ve küskünlük iyice pekişti.

Hatta bir dönem takımın başına amigolar geçti, kulüp başkanlığı bizim gazete sahiplerinden Abdurrahman Yavuz’a uzandı, birileri birilerini ispiyonladı, tutuklamalar falan oldu. Derken takım uzun yıllar BAL’da mücadele etti.

Geçtiğimiz dönemin Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve yönetimi paraya kıydı ve takımı 3’üncü ve sonra da 2’inci lige çıkardı.

Derken Uşak Belediyesi yönetimi değişti ve yeni gelen Başkan Mehmet Çakın, takımı daha profesyonel bir mantıkla yönetmek istediğini ifade etti ve en nihayetinde araya giren pandemi ve benzeri etmenlerin de tesiriyle, takımı sezonun başında Ural Aküzüm ve ekibine devretti.

Tabi bu devrin neye göre yapıldığı, Uşakspor için kimden kaç para ödendiği, ödemenin hangi kanal ve yöntemle yapıldığına dair şu ana kadar somut bir bilgi yok.

Fakat ben bir önceki Başkan Kıraç Aras’a bu konuyu telefonla sordum ve birkaç saniye düşündükten sonra 5 milyon diyerek telefonu tak kapatmıştı.

5 milyonsa eğer bu rakam bana göre az. Eğer Uşakspor’u 5 milyona vermişlerse yazık etmişlerdir. Tabii takımı alan Ural Aküzüm ve zatıaliyle henüz hiçbir Uşakspor taraftarı yüz yüze görüşme imkanı bulamamış.

Neyse uzatmayalım, bir sabah bir uyandım ve takımın AFC isimli bir kablo firmasına geçtiğini öğrendim.

Bu AFC, takım için bir şeyler yapmaya çalıştı. Şimdi adamların burada hakkını yemeyelim ama gördüğümüz kadarıyla onların da gücü tükendi ve kimse takıma sahip çıkamaz oldu.

Şimdi takım yine çıkmaza girdi ve bakalım ilerleyen günlerde bol bol Aşigoluların sitemleriyle ilgili haberler yapılır.

Bekleyelim ve görelim diyeceğim ama anlatmaya gerek yok, her şey ortada. GÖRÜYORSUNUZ…

BİZİM VEKİL ADAYLARI TAKIMA BAKLAVA YERİNE KAHVEYE GİDİYOR

Uşakspor’un halini konuştuğum ağabeyim, şimdi seçim önü Uşakspor’un da siyaset malzemesi olduğunu anlattı.

Bizim partilerin adayları gidip tribünde maç izlerken fotoğraf veriyor, Uşaksporlu taraftar kahvelerine gidiyor ve burada taraftarla hasbihal ediyor.

Ama dikkat çeken bir konu şu, hiç biri eline birkaç tepsi baklava alıp antrenmana gitmemiş.

Ben de şu yorumu yaptım; Uşaksporlu futbolcular oy kullanmayacak ve boşuna vakit ve para kaybı olarak görmüş olabilirler.

Malum milletvekili adaylarımızın hepsi çok ama çok cömertler.

Seçildikten sonra da kendilerinden önceki gelenler gibi Uşakspor’u muhtemelen paraya boğarlar. Şimdiden merak ediyorum, İsmail Güneş, Özkan Yalım, Mehmet Altay ve daha önceki vekiller Uşakspor’a ceplerinden kaç para bağışlamıştır acaba?

Bence bunları açıklasınlar ve kendilerinden sonra gelen vekillere de ışık olsunlar….

ALİ ARASLI

Editör: TE Bilişim