Süper Lig İstatistikleri Süper Lig İstatistikleri

Uşak Belediyesi tarafından profesyonel liglerde temsil hakkı ilk olarak Ural Aküzüm ve eski Başkan Kıraç Aras’ın aralarında bulunduğu bir grup işadamına teslim edilen Uşakspor’u ligin ortasında alan AFC Kablo isimli şirket de, takımı bırakıyor. 
Konuyla ilgili açıklama yapan bir yönetici, İskenderunspor maçının ardından takımdaki tüm görev sorumluluklarını bitireceğini bildirdi. Aynı yönetici, “AFC Kablo Kanalları Olarak 12 Ocak 2023’te Uşakspor A.Ş.’de ana sponsorluk ile kulüp işletmesini üstlendik. Çok zor mali koşullar altında; hem yeni transferler yaparak kadromuzu güçlendirmeye çalışırken hem de takımın motivasyonunu yükseltmeye odaklandık. Önemli bir bütçe yaratarak şehre ve sporculara verdiğimiz sözü yerine getirdik. Ligde kalma başarısı gösterdik ve tüm bu zorlu süreçte, idari ekiple beraber AFC ailesi olarak yalnız kaldığımızı ve gereken desteği görmediğimizi üzülerek belirtmek istiyoruz. Bu nedenle İskenderunspor maçı sonrasında, lig bitiminde, Uşakspor A.Ş.’deki görev ve sorumluluklarımızı sonlandıracağımızı başta Uşakspor camiası olmak üzere tüm spor kamuoyuna bildiriyoruz” dedi. 


UŞAKSPOR, BELEDİYE TARAFINDAN BAŞKA BİR ŞİRKETE DEVREDİLMİŞTİ
Uşakspor, bir süre önce Uşak Belediyesi tarafından başka bir şirkete devredilmiş ve bunun kent açısından olumlu olacağı ifade edilmişti. Uşakspor’un devri sırasında eleştirilere yanıt veren Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, takımı kurumsal bir şirkete devredeceğini belirterek, eleştirilere “Ne yani bu takımı sahibinden.com üzerinden mi satışa çıkaralım” ifadesini kullanmıştı. Uşakspor, bu açıklamaların ardından Ural Aküzüm’ün başı çektiği bir grup işadamına devredilmişti. Ural Aküzüm’ün takımı aldığı günlerde, deyim yerindeyse Rus milyarder ve oligark Roman Abramoviç’in yabancı bir takımı almışçasına bir hava estirilmişti. Kulübün yönetimi değişse de kaderi değişmedi ve Uşakspor yine ortada kaldı. 
 

Editör: TE Bilişim