Ak partiyi savunmak için çok sözler söyleniyor,

 

Efendim imam hatip mezunu bir başbakanımız var.                             

 

Hanımı mesture, başörtülü cumhurbaşkanımız var.

 

İmam hatiplerin önü açıldı, hafızlıkta tamam, tamamda Erbakan hocamızın tabiriyle ben kuşun canlısını istiyorum arkadaş.

 

Abdest- namaz – başörtüsü insanın kendi boynunun borcu, Ben icraata bakarım.

 

12 yıllık zorunlu eğitim çıktı bu memlekette… Mesleksiz bir nesil yetişecek.

 

65 yaşında emeklilik çıktı bu memleketin insanına…Kabirde emeklilik desek daha mı doğru olur.

 

Madenler yasasına oynama yapıldı.  

 

Arazi satışının önü açıldı, kaynakları sömürülüyor bu memleketin…

 

Devletimizi yöneten hükümet tarafından (kitler ve bitler) 2yıl boyunca 1 tek fabrika kurulmadığı gibi 125 tanede fabrikasını sattılar bu memleketin…

 

 

Avrupa ülkeleri İslam ülkelerini işgal etmek için yeni yeni silahlar tasarlayıp üretirken bizim insanımız TV dizilerin içinde kayboluyor.  Bizim insanımız Fatmagül’ün suçu ne, Kurtlar Vadisi’nde neler oluyor diye diye TV dizilerinin içinde kayboldu. İnsanlar geçimini üretim ve istihdamla değil borsada gram altında, iddia bayilerinde network şirketlerinde arar oldu.

 

Koskoca devletimizi yöneten hükümet devletimize ağır sanayi hamlesi yaptıracağı yerde, pasif görev vermek suretiyle Toki adı altında devletimize müteahhitlik yaptırır oldu. Esnafın bel kemiğini kırdı. Ana sol –MHP hükümetinde bile asgari ücretiyle memura –emekliye %10 + %15 zam gelirken

AK parti ile %3 + %3 buçuk zam moda oldu. Eskisiyle, yensiyle hangi bakan ve milletvekillerin ortaklığı varsa bilemiyorum ama Türkiye’yi örümcek ağı gibi, Büyük avm ler sardı. Tuhafiyeden- kırtasiyeye –iç giyimden- gıdaya—hırdavattan-çapa motoruna kadar hepsi var, sadece yok yok…

 

Kapitalist düşünce 12 yıldır Türkiye yi  esir aldı. Filmler ve reklamlar la sürekli olarak, al-al-al- tüket tüket tüket ,neyle oda reklamlarda gizli KREDİ KARTI yla…

 

Bu millet tarihinde hiç bu kadar borçlanmamıştı. Konut kredisi, araba kredisi, ihtiyaç kredisi derken, çarşılarda pilav üstü et dağıtır gibi kredi kartı dağıtıldı.

KREDİ KARTI bu millete kefilsiz – faizle para satmanın en kolay yoludur. Postan geçen esnaf da parayı hemen çekince  %2 buçuk faiz yine bankaya gidiyor.

Boşanmalar moda-hırsızlık basit suç oldu.  Ak partinin bakanı şu sözleri çok kolay söyleyebildi: “Bu memlekette 2 çeşit rakıya muhtaçtınız şimdi 40 çeşit rakı içiyorsanız, bunu Ak partiye borçlusunuz. Egemen bağış -2009 seçimleri alkol ve sigara tüketimi arttı. İçim yaşı 11’lere kadar indi. Her seçim suni bir kavga çıkarıldı. İnsanlar kutuplaştırıldı. Yeni yeni zamlar yeni yeni  vergiler icat edildi. Yakın zamanda evinizin çatısındaki güneş enerjisi ile su ısıtmalara da, ceza pardon vergi gelirse şaşırmayın. Yeni yeni arabalar, yollar, hastaneler bu ülkenin kalkındığının alameti farikası değildir. Kalkınmak fabrikada üretim ve istihdamla olur. Erkeklerin mesud ve mutlu olması nasıl sağlanır. Diye bir araştırma yapılırsa herhalde şu sonuç çıkar. Arkadaş kimseye muhtaç olmadan evine 2 dilim ekmek götürsem benden bahtiyarı yoktur derler.

                                                        

Peki tasalanmadan, sıkılmadan, yarına kayırmadan, kim evine rahat ekmek götürebiliyor? Önümüzdeki haftadan itibaren yukarıda saydığım maddeleri tek tek tefsir edelim, yorumlayalım inşallah. Bakalım bu ülke nereye gidiyor. İktidar olmak kolay, muktedir olmak zor. Efendim taviz vermeyince yaptırmıyorlar! Yapma o zaman neden günaha giriyorsun? Efendim bunların abdesti namazı var! Olabilir! Abdest namazla yukarıdaki meseleleri yan yana koyun bakalım, uyuşuyor mu? Neyse ben kuşun canlısını istiyorum arkadaş! Yani, yanisi şu hem Müslüman olacaksın, hem Müslüman gibi görüneceksin, hem de Müslümanların ırzını, namusunu, izzet ve şerefini koruyacak kanunlar koyacaksın. Kuşu avladıktan sonra içini boşaltım, samanla doldurursun, o kuş gibi görünse de canlı değildir artık. Bana kuşun canlısı lazım.