Bu şehirde Edebiyat denilince akla ne geliyor bilmiyorum. Besim Atalay, Halit Ziya Uşaklıgil, Ömer Bedrettin ve İskender Pala gibi usta isimlerin memleketi olan Uşak’ta gerçekten yine edebiyat adına büyük imzalar atan edebiyat sanatçıları var. Bu sanatçılar eserlerini uzun bir sürü muhafaza ederek bir kitapta buluşturuyorlar. Bunları sadece bir kitapta buluşturuyorlar. Ama halk ile edebiyat severler ile maalesef buluşturamıyorlar. Çünkü bunu yapacak bir ortam yok.

 Bundan önceki röportajlarımda da belirttiğim gibi Edebiyat Evin de ısrarlıyım. Uşak’ muhakkak bir edebiyat evi yapılmalı. Uşak Belediyesi geçen günlerde Karaağaç ta bir sanat evi açtı. Bu sanat evinde genelde el sanatları var. “ Bir edebiyatçı bu kadar görsellik yapamaz, bir güzellik ortaya koyamaz “diye bu şehirde edebiyatçılara yer verilmiyor bence. Bizim kuvvetli kalemimiz görsellik anlamında bir eser veremez belki ama şöyle de bir deyim var “ Kalem kılıçtan keskindir “… Kalemin dokunduğu yerde derin izler kalır. Ben Uşak’a Edebiyat Evi yapılmasında hala ısrarlıyım. İslamoğlu Kültür evi genelde müzik topluluklarının yer aldığı bir ev. Karaağaç Sanat evi görsel el sanatlarının olduğu bir yer. Ve bunların haricinde Edebiyat evi de olsa çok çok iyi olur. Güzüm olsa bu şehre bu Edebiyat Evi’ni ben yaparım ama Edebiyatçılara değer vermeyenleri asla o evin kapısından içeri almam. Böyle bir evi gereksiz görenler bu şehirde Edebiyatı ve edebiyatçıları gereksiz görüyor demektir.

“ Edebiyatçılarımızı anıyoruz “ diyerek sahip çıkılmaz. Bu şekilde kestirip atılmaz.

 Yaşımın henüz daha genç olmasından dolayı yazılarımı, sözlerimi ve konuşmaları değersiz gören dikkate almayanlar var. “ Senin daha gençsin yolun başındasın, ustalarından öğren, onların yolundan git, onlar ses çıkarmazken senin konuşman doğru olmaz” diyenler var. Herkesin tecrübeli olduğu konuları ve alanı vardır. Hayatta yaş önemli değildir. Bunu da en iyi örnekleyen atalarımızdır. Atalarımız çok güzel bir söz ile bunu açığa çıkarmışlardır. Ben buradan yetkililere atalarımızın bu sözü ile sesleniyorum

“Akıl YAŞTA değil, BAŞTADIR”…