Uşak'ta her 10 evden 8'nin arabası var! Motosiklet sayısı çığ gibi büyüyor Uşak'ta her 10 evden 8'nin arabası var! Motosiklet sayısı çığ gibi büyüyor

Uşak’ta kent merkezindeki umumi tuvalet fiyat tarifesine zam yapıldı. 2 TL'den 2 TL 50 kuruşa çıkan umumi tuvalet fiyatının Şubat ayından sonra kademeli olarak 3 TL'ye çıkacağı ifade edildi. Ocak 2023 itibariyle, Uşak İl Müftülüklerine bağlı olan kent merkezindeki cami tuvaletlerinde 2 TL olan fiyat 2 TL 50 kuruşa çıktı. Fiyatların yılbaşından itibaren zamlandığını belirten bir işletmeci, artan maliyetler ve asgari ücret nedeniyle fiyatlarda güncelleme yapıldığını ifade etti. Aynı işletmeci, söz konusu fiyat zamlarının kentteki tüm tuvaletler için geçerli olduğunu ve otogarda söz konusu fiyatın 4 TL’ye çıktığını belirtti. Şubat ayından sonra tekrar zam yapacaklarını belirten işletmeci, “Fiyat kademeli olarak artacak, şu anda 2 TL 50 kuruş yaptık ve bunu Şubat ayından sonraki dönemde 3 TL’ye sabitleyeceğiz ve yıl sonuna kadar bu rakam uygulanacak gibi duruyor” dedi.
Artan maliyetlerin kendilerine de olumsuz etkilediğini belirten işletmeci, özellikle tuvalet kağıdı ve havlu peçete fiyatlarının son 1 yıl içinde yaklaşık yüzde 300 oranında arttığını dile getirerek, “Burada dışarıdan bakılınca maliyet yok gibi görünüyor ama bizler de burası için belli bir para veriyoruz. Ayrıca burada akşama kadar bekleyip temizliğini biz yapıyoruz. En azından bir asgari ücret de bizlerin kazanması lazım” diye konuştu.