AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşanan randevu sorunlarının çözülmeye başladığını ve muhalefetin bu konuda bir algı çalışması yaparak vatandaşı yanılttığını söyledi. AK Parti Uşak Milletvekili ve bir dönem Uşak Devlet Hastanesi Başhekimliği yapan İsmail Güneş, “Hastanemiz son sistem tesisatla yapıldı ve burası kentteki şu anda en lüks hastane. Doktorlar bazen gitmek istiyor ve bizler hemen yerlerine yeni isimleri getiriyoruz. Randevu sorunları çözülüyor ve şu anda randevu en uygun olduğu anda veriliyor. Almanya’da olsanız hemen uzmana gidemezsiniz ve aile hekiminden olur almanız lazım. O yüzden bizdeki sistemi yetersiz bulanlar buna da bakmalı” dedi.

CHP'li Asım Özen, 35 yıl sonra Uşak Belediyesi'ni kazanmayı hedefe koydu CHP'li Asım Özen, 35 yıl sonra Uşak Belediyesi'ni kazanmayı hedefe koydu

AK  Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, sağlık sistemi hakkında açıklamalarda bulundu. Güneş, istifa eden doktorların yerine yeni isimlerin atandığını ifade etti. Güneş, “Uşak’ta iyi bir hastanemiz var ve bunu karalamak isteyenler var. Bizler hastanemizdeki sorunları çözüyoruz. Daha önce olmayan bir çok branş bu dönemde geldi. Eğitim ve araştırma hastanelerindeki sorun ülkemizin hemen her yerinde var. Sorunlar sadece bizde yok. İlimize en yakın Kütahya’ya bakın, orada da sorunlar yaşanıyor. Fakat muhalefet sadece Uşak’ı görüyor ve burayı eleştiriyor.  İlimizdeki hastanemizde eksikler var mıdır, evet vardır. Fakat bunlar abartıldığı gibi değil. Hastanede her şey kötü demek, burada görev yapan doktor ve sağlık personeline de hakarettir ve haksızlıktır. Böyle yapmak doğru değil. Bizler sürekli hastanemiz için elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu.