Kabine, emekliye zam, öğrenciye ucuz telefon ve bedava interneti kesinleştiriyor Kabine, emekliye zam, öğrenciye ucuz telefon ve bedava interneti kesinleştiriyor

Murat Dağı için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de, yaklaşık 1 yıl önce alanın tabiat parkı ilan edilmesi talebinde bulunmuştu.  İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer,Gediz'in 12 maddelik kurtuluş reçetesini uyguluyoruz. Murat Dağı'na yapılmak istenen maden ocaklarının havzaya dönülmez zararlar vereceğini ve endemik bitki türleriyle alanın Millî Park ilan edilmesi talebini Bakanlığımıza ilettik. Bakanlığımızın gerekeni yapacağına inanıyorum." ifadesini kullanmıştı.

Soyer’in bu talebinin hayata geçip geçmeyeceği ile ilgili de AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş ile görüştük. Güneş, “Tabiat parkı olursa örneğin burada ihtiyaç olduğu için bir Gökkaya barajını veya benzer bir donatıyı yapamazsınız. Buradaki maden işletilmesini istemiyoruz. Diğer taraftan da ileride ihtiyacımız olan baraj ve diğer işleri yapamazsak o da kötü. Buradaki doğal güzelliklerin korunmasını biz de talep ediyoruz. Burada maden çıkmaması için çalışma yapıyoruz. Burada siyaset yapılmaması da lazım. Bu konu siyaset dışı olması gerektiği kanaatindeyiz” dedi.