CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, Şanlıurfa'da sandık başında darp edildi CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, Şanlıurfa'da sandık başında darp edildi

Muhammet Yakut'un bugün gündeme getirdiği Özbek Botir Rahimov'un kim olduğu merak konusu oldu. Gazeteci Serdar Akinan, tapusu gösterilen kişinin Botir Rahimov olduğunu öne sürdü. Peki Botir Rahimov kimdir?

BOTİR RAHİMOV KİMDİR?
Atilla Uras'ın kızı Yasemin Uras, Paramount Hotel'in babası tarafından kurulduğunu, otelin mülkiyetinin Sezgin Baran Korkmaz'a geçişindeki şaibeli süreci ve otele "çökmek" isteyen şahısları anlattığı konuşmasında "Bu şahıs Özbek'tir, ismi Botir Rahimov, aslında kırmızı bültenle Interpol'den İspanya'da ve FBI tarafından kırmızı bültenle aranan, zamanında Rus mafyasının parasını aklayan, Özbekistan'a da işlediği suçlardan dolayı dönemeyen bir şahıstı. Burda vatandaşlık verildi. Bu konuya tam girmek istemiyorum ama galiba devletten biri yardım etti, vatandaşlık aldı. İsmi Bahtiyar İkramoğlu olarak aldı. Gerçi adamın 5 pasaportu var hepsinda adı değişiyor bu adam otelimizin üstüne çöktü" ifadesini kullanmıştı.