Uşak’ta yaklaşan Ramazan ayı öncesi pide fiyatları İstanbul’la aynı oldu. Buna göre Fırıncılar Esnaf Odası, 330 gramlık pidenin fiyatını 6 TL olarak belirledi. Uşak Belediyesi Halk Ekmek Fırını ise 270 gramlık pideyi 3,5 TL üzerinden satacak. Pidenin fiyatı kilogram bazında hesaplandığında ise fırınlar ve pidecilerde 18 Türk Lirası 18 kuruş, Uşak Belediyesi Halk Ekmek Fırınında ise 12 Türk Lirası 96 kuruş oldu. Uşak Fırıncılar Odası’nın satış fiyatının daha önce İstanbul Fırıncılar Odası tarafından da belirlenen fiyat üzerinden olması dikkat çekti.

PİDE VE EKMEĞİN KİLOGRAM FİYATI ARASINDAKİ FARK 5,68 KURUŞ, NEREDEYSE 2 EKMEK PARASI
Uşak Fırıncılar Esnaf Odası şu anda 230 gramlık ekmeği 3 TL üzerinden sattırıyor. 3 TL olan ekmeğin kilogram fiyatı ise 12 TL 50 kuruşa tekabül ediyor. Ayrıca 1 kilo 100 gramlık ekmek 14 üzerinden satılıyor. Köy ekmeği de kilogram bazında 12 Türk Lirası 72 kuruşa denk geliyor. Pidenin bu yılki satış fiyatı ve ekmek arasındaki fark 5 Türk Lirası 68 kuruş oldu.

Selçuk Geçer, 'Uçarı kaçarı yok, yükselecek' dedi! İşte dolarla ilgili şok tahmin Selçuk Geçer, 'Uçarı kaçarı yok, yükselecek' dedi! İşte dolarla ilgili şok tahmin