Uşak'ta SMA Tip-1 hastası olan Ebrar Güner için tüm okullarda yardım kampanyası başlatıldı. Uşak Milli Eğitim Müdürlüğü okullardaki öğrencilere üzerinde Ebrar bebeğin bilgilerinin bulunduğu ve Batman Valiliği tarafından onaylanan zarfları dağıttı. Zarflara çocukların velileri tarafından konulan paralar, Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Uşak Valiliği'ndeki yetkililere ve oradan da Ebrar Bebeğin hesabına aktarılacak. Sadece Nihat Dülgeroğlu Orta Okulu öğrencileri Ebrar Bebek için 33 bin TL toplarken, kentteki diğer okullarda da benzer çalışmanın yapıldığı ifade edildi. Uşak'ta öğrenci velilerin dışında diğer kurum ve kuruluşların da Ebrar Bebeğe destek olmak için aşağıdaki bilgeleri okumaları yeterlidir.

NOT: Söz konusu IBAN numarası Batman Valiliği tarafından onaylıdır.

SMA Tip-1 hastası Batmanlı 23 aylık Ebrar Güner için yaklaşık bir yıldır süren kampanya sürüyor. Yaklaşık 33 Milyon TL’lik tedavi masraflarının yüzde 60’ı hayırseverlerin desteğiyle toplandı. Baba İzzetin Güner; tedavi için destek beklediklerini ifade ediyor. 8 Aylıkken SMA Tip-1 teşhisi konulan Batmanlı 23 aylık Ebrar Güner için başlatılan kampanya sürüyor. Yaklaşık bir yıldır süren kampanya kapsamında masrafların yüzde 60’ı karşılandı. Ülkenin birçok farklı ilinden gönüllülerin sürdürdüğü Valilik onaylı kampanya hız kazandı. Döviz kurunun artması nedeniyle daha önce 20 Milyon TL’lik tedavi masrafları 30 Milyon TL’yi geçti. Kampanyanın yüzde 60’ı bulmasıyla umutlandıklarını belirten baba İzzetin Güner; “Ebrar, cihazsız nefes alabilen, trakesi olmayan, ender de olsa ağızdan birkaç kaşık ile beslenebilen bir bebek" dedi.

Uşak'taki işin magazinini anlattı! Uşak Üniversitesi öğrencilerine bakış açısı ne? Uşak'taki işin magazinini anlattı! Uşak Üniversitesi öğrencilerine bakış açısı ne?