Uşak Valiliği, vatandaşa önemli bir dolandırıcılık uyarısı yaptı. Son dönemlerde dolandırıcıların işadamlarını ve hayırseverleri sık sık aradıklarını ve kendilerini Uşak Valisi, vali yardımcıları, kaymakamlar ve kamu yöneticileri adına aradıklarının tespit edildiği bildirildi. Uşak Valiliği tarafından önemli uyarı olarak yapılan açıklamada, bu şekilde vatandaşın maddi ve manevi anlamda mağduriyet yaşayabildiği ifade edildi.

Kaçak kafe yıkımında İmar Müdürü Ramazan Gültekin darp edildi Kaçak kafe yıkımında İmar Müdürü Ramazan Gültekin darp edildi

Açıklamada, “Art niyetli kişilerin tespit edilmesi ya da telefon dolandırıcılığına maruz kalınması halinde, en yakın polis merkezine bilgi verilmesi veya 112 acil çağrı hattına şikayette bulunulması önem arz ediyor. Hiçbir şekilde Uşak Valisi, yardımcıları, kaymakamlar ve kamu yöneticileri iletişim kanallarını kullanarak vatandaştan para talebinde bulunmazlar. Bu durumu saygı değer halkımıza bir kez daha hatırlatır ve bu tip durumlara karşı duyarlı olmalarını önemle rica ederiz.”