CHP’de Özgür Özel Genel Başkan seçildi. Uşak’ta CHP yöneticilerin ve Milletvekillerinin paylaşımları da dikkat çekti.

CHP Uşak Milletvekili Opr. Dr. Ali Karaoba, hiçbir tebrik paylaşımı yapmadı. CHP Genel Başkanlığını bu seçim kaybeden Kılıçdaroğlu’na destek verdiği bilinen Karaoba, Ecevit’in ölüm yıldönümünü paylaştı.

AK Parti'de Mehmet Çakın aday! İYİ Partili Muhammet Gür aday olacak mı? AK Parti'de Mehmet Çakın aday! İYİ Partili Muhammet Gür aday olacak mı?

Kurultay sonucu hakkında hiçbir paylaşım yapmayan Karaoba’nın bu tutumu dikkat çekti.

Kurultayda divan üyesi olan CHP İl Başkanı Sevinç Soyer Yazgan da, her hangi bir paylaşım yapmadı.

CHP Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen de, sosyal ağda hiçbir paylaşım yapmadı.

ESKİ YÖNETİCİLER: ARTIK ÖZGÜR BİR CHP’DE MÜCADELE EDECEĞİZ

Kurultay sonucu CHP’deki denge değişimini de gözler önüne serdi. Eski İl Başkanı Koray Akgün, “Yeni seçilen Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’i tebrik ederim. Partimize hayırlı olsun” mesajı verdi.

Daha önceki yönetimde yer alan Rezzan Çağlar da, Özgür Özel’i tebrik edenler arasında yer aldı. Çağlar, “Ve artık özgür bir CHP’de özgür bir ülkede" mücadeleye devam edeceğiz” paylaşımı yaptı.

Öte yandan CHP'nin eski Milletvekili Özkan Yalım, Özgür Özel'in gelişini havai fişek atarcasına kutladı.

 

EDİTÖRDEN

Daha önce Kılıçdaroğlu’nun 10 defa Özgür Özel’i cebinden çıkaracağını ifade etmiştim. Bu düşüncemin hala arkasındayım. Özgür Özel, yerel seçimlerin riske girdiği İzmir ve Ankara gibi illerde kazanmayı sağlayabilir. Fakat İstanbul’da CHP için bu seçim çantada keklik değil. Gelelim Uşak’a… Uşak’ta ittifak olmadığı sürece AK Parti’nin kazanma durumu yüksek. Ayrıca CHP’de parti yönetimiyle ters yöneticiler sık sık olur. ALİ ARASLI