Uşak İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Mehmet Akdağ, kentte göreve başlayan 78 hekimin ardından 47’si uzman olmak üzere 57 doktor kadrosunun daha açıldığını belirtti. Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Uşak İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Mehmet Akdağ, 57 hekim kadrosu açıldığını ve hangi branşlarda uzmana ihtiyaç duyulduğunu paylaştı. Mehmet Akdağ, 47 uzman hekimin farklı dallarda olduğunu, 2 pratisyen hekim, 3’ü uzman olmak üzere 8 diş hekiminin de kentte göreve başlaması için kadronun açıldığını dile getirdi.

Soda ve maden suyunun farkı! Meğer soda sanıldığı gibi sağlıklı değilmiş Soda ve maden suyunun farkı! Meğer soda sanıldığı gibi sağlıklı değilmiş

Akdağ, “İlimize içinde bulunduğumuz Eylül ayında ataması yapılan 78 hekimin göreve başlamasından sonra açıktan atama kurasında da yeni kadrolar açıldı. Bu doğrultuda 2022 yılı üçüncü dönem ilk defa ve yeniden atama kurasında ilimize 47 uzman hekim, 2 pratisyen hekim, 3 uzman diş hekimi,5 diş hekimi olmak üzere toplam 57 doktor ile 4 eczacı kadrosu olmak üzere 61 yeni kadro tahsis edilmiştir. Atanacak kadroların dağılımları aşağıdaki tabloda belirtilmiştir. Müracaat 23 Eylül 2022 Cuma ile 29 Eylül 2022 Perşembe saat 18:00’a kadar personel bilgi sisteminden yapılacaktır” dedi.

Kadrolarla ilgili bir açıklama yapan ve daha önce Uşak Devlet Hastanesi’nde Başhekimlik görevi yapan AK Partili Uşak Milletvekili Opr. Dr. İsmail Güneş, “Hükümetimizin sağlık çalışanlarının ve özellikle hekimlerin özlük haklarına yapılan önemli derecede iyileşmeler neticesinde özel sektörden kamuya dönüşler hızlandı. Bu dönem ki açıktan atama döneminde Uşak ilimize kahır ekseriyeti uzman doktorlardan oluşan 57 si doktor ve 4'ü eczacı olmak üzere 61 kadro açılmıştır. Uşak ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim. Sağlıktaki sorunların çözümünde önemli katkısı olacaktır. Emeği geçen başta sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, sağlık bakanımız Fahrettin Koca’ya ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.